Minipivovárek Koňovárek

V průběhu května 2018 zahájí v areálu Koníčkova dvora činnost nový MINIPIVOVÁREK KOŇOVÁREK. V něm budeme vařit nejen různorodé speciály, ale nabídneme zájemcům možnost uvařit si své vlastní originální pivo!

RECEPT: Recepturu piva si zákazník tvoří sám, a to po konzultaci se sládkem či podsládkem. Maximálně se budeme snažit vyjít vstříc vašim požadavkům a představám při současném dodržení chemicko-technologických postupů a zásad výroby piva. Objem jedné várky činí cca 250 až 280 litrů. Dohled nad vařením je zajištěn sládkem nebo podsládkem Pivovaru Koníček, s bohatými odbornými zkušenostmi vaření piva.

BALENÍ: Součástí vstupních konzultací bude i specifikace „balení“, čili kolik litrů piva bude stočeno do sudů KEG (15, 30 a 50 litrů), 5l soudků nebo 0,75, do PET lahví (1 nebo 1,5 litrů). Vše je možné dodat s vlastní etiketou (názvem piva, vlastním motivem) a umístit kartonového nosiče. Taktéž nabízíme pořízení fotodokumentace a videozáznamu. Na základě konzultací bude vypočítána výsledná cena – viz dále. Doporučujeme realizovat „konzultační den“ nejpozději 6 týdnů před zahájením vařeni piva.  

CENA: Základní (minimální) cena se odvíjí od světlého ležáku 11 %, stočeného pouze do KEG sudů. Konečná cena vámi vybraného piva se pak odvíjí od stupňovitosti, barvy piva (použitém sladu), chmelení (použitém množství a druhu chmele) a podobně (speciální přírodní barviva, med a podobně) a samozřejmě od výběru transportních obalů (PET, sklo, etikety, kartonové přepravky…) – viz přiložený ceník na straně 2.

KDE SE VAŘÍ?: Vlastní vaření piva probíhá v Minipivovárku Koňovárek (Koníčkův Dvůr, Vojkovice 49, 739 51 Dobrá, www.konickuv-dvur.cz) v předem dohodnutém a závazném termínu a po zaplacení zálohové faktury ve výši 11 tisíc korun (základní cena zahrnuje uvaření 11% ležáku, stočeného do KEG). Po zaplacení zálohové faktury bude vystaven voucher, který bude majitele opravňovat k zahájení konzultací o formě (typ piva, stupňovitost, balení, etiketa) piva a vlastní vaření. Z celkové částky pak bude odečtena již zaplacená zálohová faktura. Pivo bude předáno v dohodnutém termínu na rampě. Koňovárek zahájí činnost v průběhu května 2018.

JAK DLOUHO TO TRVÁ?: Doba vlastní výroby ve varně trvá cca 8 hodin. Vařič bude před zahájením výroby proškolen podle zásad BOZP a vybaven potřebným oblečením a ochrannými prostředky. Součástí procesu bude i degustace právě zrajících piv v ležáckých tancích, takže můžete ochutnat i piva, která si před Vámi uvařili jiní „sládci“. Pivo následně kvasí 7 dnů, poté je uloženo v tancích po dobu až 30 dnů (podle druhu piva). Vaření piva je tak potřeba zahájit cca 40 dnů před termínem balení a expedice z Minipivovárku Koňovárek.

ZÁKLADNÍ FORMULÁŘ K OBJEDNÁVCE VAŘENÍ VLASTNÍHO PIVA

Kontaktujte nás: Mojmír Velký (sládek), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.konickuv-dvur.cz, mobil: 776 498 150

Tipy na využití nabídky Minipivovárku Koňovárek?

  1. Vhodná aktivita pro ty, kteří si chtějí splnit svůj sen, uvařit si své vlastní pivo a přijít se odreagovat.  
  2. Někdo slaví narozeniny nebo výročí svatby. Čím jej hodláte potěšit? Uvažujete o netradičním dárku? Kupte poukázku na uvaření piva a pošlete - například svého dědečka - k nám do Minipivovárku Koňovárek a on si tady uvaří třeba svůj DĚDOVAR. Prožije přitom zajímavý den a svým pivem pak udělá radost všem účastníkům oslav jeho výročí. Na oslavách narozenin určitě zaujmete třeba svrchně kvašeným speciálem typu Pale-Ale. Pivo chmelené americkým chmelem se pak může jmenovat třeba NAROZENINOVAR.
  3. Chystáte svatbu? Uvařte si speciál, vymyslete si originální etiketu a spolu s koláči můžete před svatbou rozvážet hostům a kamarádům i lahváče. A zbytek si vypijete přímo na svatbě.
  4. Jste majitelem úspěšné firmy, slavíte výročí založení? Čepujte si na této akci své vlastní pivo a nad ránem pak obdarujte své zaměstnance a klienty lahvinkou tohoto vašeho „výročního“ piva.
  5. Uzavřeli jste s někým výborný obchod? Jako poděkování za spolupráci můžete svého zákazníka obdarovat vašim firemním pivem ve stylovém obalu a nosiči.
  6. Jsme domluveni s Ježíškem, že poukázky na vaření piva může komukoliv přibalit mezi další vánoční dárky pod stromeček. Stačí jen napsat Ježíškovi a kontaktovat nás.  
  7. Vaše oblíbená hospůdka slaví výročí otevření? Domluvte se s hostinským a pár štamgasty a uvařte si pivečko, které si pak u sebe vypijete. Inspirací může být hospůdka U Černého kocoura Hospůdka, která si u nás uvaří KOČIČÁK (13 %, polotmavý, chmelený za studena.
  8. I složité situace lze řešit s nadhledem. Což takhle speciál Rozvoďák? Ležák, který utiší bolest.
  9. Pořádáte školení nebo celofiremní konferenci? Uvařte si třeba světlý extra hořký KONFERENCOVAR 14 %. Zajímavý nápad má například děkan strojní fakulty VŠB. Na setkání děkanů strojních fakult z Česka a Slovenska se bude čepovat světlé pivo DĚKANSKÉ.
  10. Stavíte sídlo firmy nebo svůj dům? Jste spokojeni se stavební firmou, stejně jako jsme hrdí my na stavební divizi našeho pivovaru Koňostav, která v termínu stihla fasádu Koníčkova dvora a mají slíbený jantarový STAVOVAR 12 %? Pokud jste taky spokojeni, oslavte kolaudaci originálním pivem.

Středa 12. prosince 2018

Polévka:
Vývar s pohankou a zeleninou

Hlavní jídlo: 
Plněné bramborové knedlíky s uzeným, kyselé zelí

Týdenní polední menu [pdficon]

RYZÁK (11 %) - filtr. světlý ležák

KLUSÁČEK (13 %) - polotmavý speciál

Pony-Pejl (13 %) - světlý styl Pale ALE

V PET nebo lahve 0,75 - Ryzák, Grošák, Vraník, speciál Sametová, Koňovárek, Hatatitla (IPA), Hektor, Štědrok, Pony-Pejl (ALE)

Zimní-jarní Pivní menu [pdficon]

 

Panel

Denní nabídka

Středa 12. prosince 2018

Polévka:
Vývar s pohankou a zeleninou

Hlavní jídlo: 
Plněné bramborové knedlíky s uzeným, kyselé zelí

Týdenní polední menu [pdficon]

Panel

Právě na čepu

RYZÁK (11 %) - filtr. světlý ležák

KLUSÁČEK (13 %) - polotmavý speciál

Pony-Pejl (13 %) - světlý styl Pale ALE

V PET nebo lahve 0,75 - Ryzák, Grošák, Vraník, speciál Sametová, Koňovárek, Hatatitla (IPA), Hektor, Štědrok, Pony-Pejl (ALE)

Zimní-jarní Pivní menu [pdficon]